Rycerz Nikodem 2022

 Rok 2021 dla rycerza Nikosia przyniósł wiele doświadczeń opartych na dużym cierpieniu w związku z nawrotem choroby jelit. W okresie od 20 maja do 30 sierpnia 2021 roku wskutek niedrożności jelit, dziecko było kilkukrotnie operowane, w wyniku czego podczas jednej z operacji usunięto około 40 cm jelita wskutek czego doszło do niekontrolowanego przecieku treści do jamy otrzewnej co spowodowało, że dziecko znalazło się na Oddziale Intensywnej Terapii wspomagane respiratorem.  Nikodemowi założono również stomię, która spędzała mu sen z powiek przez kilka miesięcy. Na szczęście z początkiem jesieni udało się usunąć stomię a jelita Nikosia podjęły na nowo pracę. Na tą chwilę dziecko zaopatrzone jest chirurgicznie w cewnik centralny typu Broviac służący do podaży preparatów odżywczych drogą dożylną do żyły centralnej oraz w enterostomię na górnym odcinku jelita krętego.

            Na obecną chwilę, dziecko przebywa w warunkach domowych gdzie realizuje obowiązek szkolny w trybie nauczania indywidualnego ze względu na zagrożenie epidemią SARS-COV-2.

            W wyniku wielokrotnego leczenia operacyjnego układu pokarmowego istnieje realne zagrożenie powstawania kolejnych zrostów i zapętleń jelit wywołujących niedrożność, co po raz ostatni miało miejsce ponownie w dniu 30.10.2021 roku gdzie zaistniała ponowna konieczność hospitalizacji dziecka.

            Rok 2021 okazał się być dla Rycerza Nikosia niebyt szczęśliwym, niósł ze sobą wiele pytań, cierpień i rozterek o kolejne dni i miesiące. Nie poddaliśmy się jednak jak przystało na Rycerza … i podejmujemy nadal rękawice do walki z Zespołem Vacterl, będziemy walczyć ile sił i wiary w to, że Nikosia czeka w miarę normalne życie.

            Jak co roku prosimy Państwa o wsparcie finansowe, prosimy o 1 % podatku którym mają państwo szansę sami dysponować, i w ten sposób wspierać organizacje pożytku publicznego i dzieci takie jak Nikodem, wystarczy w podczas rozliczania pit-u w odpowiedniej rubryce wpisać numer KRS Fundacji Nikodema, a w polu cel Nikodem Emil Myszka 19055.

Aktualne informację o Nikosiu na koniec 2020 roku!

1. Przyszła Jesień i w związku z tym kolejne wyzwania i skutki pandemii…Przez lato trochę odpoczęliśmy i odreagowaliśmy, a tymczasem znów obostrzenia, zamknięte szkoły, kwarantanny i strach przed tą straszną chorobą. Mama strasznie boi się o mnie, podaje mi witaminy w każdej postaci i dba o to bym był bezpieczny…Uważamy na siebie jak możemy najlepiej…i tego samego życzymy wszystkim Wam…Byście nie tracili wiary i nadziei, że nadejdzie lepszy czas…Na szczęście ja już jutro kończę kwarantannę, i po tygodniu siedzenia w domu, bez rehabilitacji i terapii będę mógł w końcu wyjść z “czterech ścian”, pójść na spacer z psem, przejechać się na rowerze i nie czuć się jak więzień we własnym domu…

2. Jak wiecie bardzo często i intensywnie się rehabilituje jeżdżąc po różnych placówkach fizjoterapeutycznych…Co najważniejsze, bardzo mi to pomaga, lepiej oddycham, mniej się infekuje, nie mam ciągłych bólów pleców a skurcze i drętwienie nóg dokuczają mi znacznie rzadziej po cyklu zabiegów laseroterapii.Przy tej okazji chciałbym wraz moimi Rodzicami podziękować każdemu kto w minionym roku rozliczeniowym 2019 przekazał mi swój 1 % podatku na rzecz mojej diagnostyki, leczenia i rehabilitacji. To dzięki Wam, mogłem wziąć udział w dwóch specjalistycznych turnusach w Centrum Hipoterapii i Rehabilitacji Zabajka w Stawnicy, korzystać z zabiegów specjalistycznych w Klinice WiktorMed, kontynuować zajęcia terapeutyczne kilka razy w tygodniu w Centrum Terapii Wyspa…itdTak naprawdę gdyby nie upór mamy, jej mobilizacja i walka o to bym był jak najlepiej diagnozowany i rehabilitowany to nie byłbym dziś tak szczęśliwym dzieckiem, które może razem z rówieśnikami cieszyć się szkołą, piłką czy rowerem…Dziękujemy cała Rodziną, że jesteście z Nami, że możemy na Was zawsze liczyć i że wspieracie nas w walce o moje zdrowie, samodzielność i przyszłość bez bólu.Rycerz Nikoś…(Wstaw proszę kolaż rehabilitacja Nikosia)

3. Drodzy Przyjaciele, niebawem 30 listopada skończę 9 lat…Z tej okazji chciałbym zaprosić Was do wzięcia udziału w organizowanym z tej okazji “Bazarku Urodzinowym Nikodema”, który wystartuje 23 listopada 2020 roku na profilu FB Rycerz Nikoś…kto jeszcze nie zdążył polubić mojego profilu…to zachęcam! Na bazarku znajdą się ozdoby adwentowe, rękawice bokserskie, autografy, usługi fotograficzne, rękodzieło od maskotek po odzież. Warto będzie licytować, gdyż Święta tuż tuż…Cały dochód z bazarku zasili moje subkonto w Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą w Warszawie dzięki czemu będę mógł…dalej aktywnie się rehabilitować. Jeśli ktoś chciałby jeszcze podarować mi jakiś przedmiot na bazarek, który mógłby znaleźć nowego właściciela, to prosimy o kontakt pod numerem telefonu 608-652-513 lub FB – Patrycja Liniewicz-Myszka.(Wstaw proszę kolaż Bazarek urodzinowy Nikosia).

Aktualizacje dot. zdrowia 2020 roku.

Dziękujemy Bankowi Spółdzielczemu w Sztumie, Dyrekcji Banku, Wszystkim Pracownikom i Inicjatorom pomysłu o dużym sercu, za pomoc okazaną Rycerzowi Nikosiowi  podczas realizacji zadania związanego z nominacją w akcji gaszynchallenge. To miła niespodzianka i dalsza mobilizacja dla Nas by się nie poddawać i podejmować kolejne wyzwania. Mając wsparcie w sztumiakach i nie tylko, możemy dalej zapewniać najlepszą rehabilitację swojemu synowi i wspierać go tym samym w powrocie do zdrowia, sprawności i samodzielności….Jesteście niesamowici..

Link do wydarzenia

Z uwagi na fakt, iż w związku z pandemią odwołano wszystkie imprezy charytatywne organizowane dla Nikosia w tym tegoroczny Zlot VW Garbusa organizowany w Sztumie, zwracamy się do Naszych przyjaciół i kibicujących nas osób z prośbą o zakładanie zbiórek urodzinowych na FB na rzecz Rycerza Nikosia. 🥰
Wystarczy zakładając zbiórkę na rzecz OPP wybrać Fundację Dzieciom Zdążyć z Pomocą i w tytule zbiórki wpisać,:
❤Nikodem Myszka 19055❤
Wówczas zgromadzone środki trafią w 100% na subkonto Nikosia w tej fundacji…i będą przeznaczone na wydatki związane z rehabilitacją i ochroną zdrowia Nikodema. 
Z góry dziękujemy Wam za zaangażowanie i chęć niesienia pomocy Naszemu Rycerzowi. 

Zaczęły się wakacje…Cóż, ja jeszcze trochę na prawdziwe wakacje muszę poczekać, gdyż od 21 czerwca 2020 roku jestem z mamą w Centrum Hipoterapii i Rehabilitacji Zabajka w Stawnicy w województwie wielkopolskim. Jak zapewne się domyślacie, ciężko tu codziennie pracuję nad swoją postawą, zdrowiem i samodzielnością. Zajęcia mam od 8:00 nawet czasami do godziny 18:00… Nie jest łatwo, czasami marudzę i się buntuję bo jestem zwyczajnie zmęczony, ale w głębi duszy wiem, że mama robi to dla mojego dobra i chce dla mnie jak najlepiej. Cóż jestem tu po części dzięki Wam…dzięki zebraniu pieniążków na moją rehabilitację. Turnusy rehabilitacyjne nie należą do tanich jak wiecie…jest to koszt około 6300,00 złotych, ale zapewniam Was że mam tu dobrą opiekę, rzetelnych rehabilitantów i wykorzystuję czas na ćwiczenia i terapię w 100 %…Nie ma lekko. Wyjeżdżam do domu dopiero 3 lipca 2020 roku…więc cały kolejny tydzień ciężkiej pracy przede mną…Ale już się cieszę na wieść, że przyjedziemy tu z mamusią w II połowie września na kolejny turnus…gdyż dzięki temu mam szansę na dalszą aktywną rehabilitację.

Witamy wszystkich przyjaciół!
W minioną środę 20 maja 2020 odbyliśmy wizytę kontrolną u ortopedy Nikosia dr Grabali w Białymstoku… 😊
Po badaniach doktor przekazał nam dobre informacje… Implant jest stabilny a progres od ostatniej wizyty nie pogłębił się… Więc nawet rehabilitacja w warunkach domowych i zaangażowanie Nikosia podczas pandemii przynosi efekty.
Jednakże potwierdzony jest fakt kolejnej planowej operacji kręgosłupa za 3-4 lata…gdy Nikoś podrośnie… I tu kolejne wyzwanie dla rodziców…
Tymczasem musimy…dzielnie się rehabilitować i wzmacniać mięśnie oraz skupić się też na ścięgnach Achillesa…
Ciężka praca przed nami, ale z Waszym dalszym wsparciem damy radę! 
Dziś jest dla nas zdecydowanie dobry dzień. ☺️

Nowy Rok 2020 zaczął się dla Nikodema intensywnie. W pierwszych dniach stycznia Nikodem przeszedł ciężką infekcję górnych dróg oddechowych, której skutki odczuwał dość długo. Niestety panująca na zewnątrz pogoda nie wpływa zbyt pozytywnie na Nikosia biorąc pod uwagę jego zaawansowaną astmę oskrzelową, alergię oraz dysplazję oskrzeli. Dlatego też  3 lutego 2020 roku odbyliśmy kilkudniową wizytę szpitalną na Oddziale Rehabilitacji i Alergologii w  Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym w Ameryce pod Olsztynkiem, gdzie Nikodem przeszedł rozszerzoną diagnostykę i testy w kierunku astmy i alergii. Mamy nadzieję, że wyniki podpowiedzą i wskażą lekarzom pierwszego kontaktu z Hospicjum Domowego dla Dzieci, opiekującym się Nikosiem na co dzień  … właściwy kierunek działania i leczenia mający na celu polepszyć wydolność oddechową. W międzyczasie zdążyliśmy też przejść diagnostykę nefrologiczną i endokrynologiczną z powodu słabego tępa wzrostu i przybierania masy Nikodema. jednakże w tym kierunku badania muszą być znacznie rozszerzone…by postawić właściwą diagnozę i plan leczenia dziecka. Jak widzicie … mamy początek lutego a już dużo wyzwań za nami…kolejne zaś stoją nadal przed nami…Ale kto jak nie my…pomoże własnemu dziecku przez to przejść z uśmiechem na ustach….(dołączam kilka zdjęć z ostatniej wizyty).

DZIECIŃSTWO NAZNACZONE CHOROBĄ. RATUJMY NIKOSIA!

Finał Akcji Świątecznej Fundacji TVN Nie Jesteś Sam

W grudniu 2019 roku mieliśmy przyjemność wziąć udział w finale  Akcji Świątecznej Fundacji TVN Nie Jesteś Sam…dla chętnych podajemy link poniżej: https://dziendobry.tvn.pl/a/juz-dzisiaj-final-swiatecznej-akcji-uwagi-i-fundacji-tvn-nie-jestes-sam

Mimo że Nikodem ma zaledwie osiem lat, przeszedł już kilkanaście poważnych operacji, a jego wspomnienia z dzieciństwa to głównie szpitale. Aby zdrowie Nikodema poprawiło się i aby mógł funkcjonować podobnie jak jego rówieśnicy, niezbędne są ciągłe, specjalistyczne rehabilitacje.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem programu TVN – UWAGA!

https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/dziecinstwo-naznaczone-choroba-ratujmy-nikosia-oficjalna-strona-programu-uwaga-tvn,308221.html

Niki na Turnusie

Witajcie…Dzięki Waszemu wsparciu obecnie przebywamy na 14 dniowym  jesiennym turnusie rehabilitacyjnym w Centrum Hipoterapii i Rehabilitacji Zabajka w Stawnicy (to już trzeci w tym roku nasz turnus o wartości około 6 tysięcy złotych). Codziennie bez wyjątku odbywamy cykl zajęć rehabilitacyjnych i terapeutycznych mających na celu poprawę stanu zdrowia i sprawności Nikodema. Nie jest łatwo… z dala od domu, siostry, taty i ukochanego czworonoga…czasami towarzyszy nam bunt, krzyk i łzy związane z bólem ale sukcesywnie małymi kroczkami zmierzamy w stronę obranego celu… Ktoś kiedyś nazwał Nikosia…   🏰   RYCERZEM… To trafne słowa…najlepiej oddające jego osobowość i charakter… Mały twardziel   💪   dla którego normalnością jest to co dla niektórego dziecka byłoby największą karą i dramatem… Jestem z niego dumna jako mama…bo dzięki Wam świadomie walczy o swoją sprawność i przyszłość 

<

Ludzie o wielkim sercu w Belgii (Brukseli)

Licytujemy-pomagamy chorym i potrzebującym  ❤  

Dzięki grupie naszych rodaków – ludzi o wielkim sercu w Belgii (Brukseli) udało się przeprowadzić licytacje charytatywną dla Nikodema na rzecz jego leczenia i rehabilitacji…Dzięki dobroci i serduchu Polaków za granicą udało się zebrać blisko 1000 Euro na kolejny turnus rehabilitacyjny Nikodema w Zabajce w Stawnicy zaplanowany na czerwiec 2020 roku.

Dziękujemy pomysłodawcom licytacji Rodzinie Jaszczołt i Przyjaciołom oraz wszystkim Państwu biorącym w niej udział…dzięki wam 3/4 ceny turnusy mamy opłacone…a Nikodem pod czujnym okiem fizjoterapeutów oraz specjalistów z różnych dziedzin terapii i symulacji rozwoju będzie pracował nad poprawą swojej postury i zdrowia.

Osoby przeprowadzające licytacje kosztowało to dużo czasu, zachodu, wyrzeczeń rodzinnych…Dziękujemy Wam za zaangażowanie wrażliwość i życzymy Wam by wasza dobroć wróciła do Was ze zdwojoną siłą…

Menu