Dziękujemy Bankowi Spółdzielczemu w Sztumie, Dyrekcji Banku, Wszystkim Pracownikom i Inicjatorom pomysłu o dużym sercu, za pomoc okazaną Rycerzowi Nikosiowi  podczas realizacji zadania związanego z nominacją w akcji gaszynchallenge. To miła niespodzianka i dalsza mobilizacja dla Nas by się nie poddawać i podejmować kolejne wyzwania. Mając wsparcie w sztumiakach i nie tylko, możemy dalej zapewniać najlepszą rehabilitację swojemu synowi i wspierać go tym samym w powrocie do zdrowia, sprawności i samodzielności….Jesteście niesamowici..

Link do wydarzenia

Z uwagi na fakt, iż w związku z pandemią odwołano wszystkie imprezy charytatywne organizowane dla Nikosia w tym tegoroczny Zlot VW Garbusa organizowany w Sztumie, zwracamy się do Naszych przyjaciół i kibicujących nas osób z prośbą o zakładanie zbiórek urodzinowych na FB na rzecz Rycerza Nikosia. 🥰
Wystarczy zakładając zbiórkę na rzecz OPP wybrać Fundację Dzieciom Zdążyć z Pomocą i w tytule zbiórki wpisać,:
❤Nikodem Myszka 19055❤
Wówczas zgromadzone środki trafią w 100% na subkonto Nikosia w tej fundacji…i będą przeznaczone na wydatki związane z rehabilitacją i ochroną zdrowia Nikodema. 
Z góry dziękujemy Wam za zaangażowanie i chęć niesienia pomocy Naszemu Rycerzowi. 

Zaczęły się wakacje…Cóż, ja jeszcze trochę na prawdziwe wakacje muszę poczekać, gdyż od 21 czerwca 2020 roku jestem z mamą w Centrum Hipoterapii i Rehabilitacji Zabajka w Stawnicy w województwie wielkopolskim. Jak zapewne się domyślacie, ciężko tu codziennie pracuję nad swoją postawą, zdrowiem i samodzielnością. Zajęcia mam od 8:00 nawet czasami do godziny 18:00… Nie jest łatwo, czasami marudzę i się buntuję bo jestem zwyczajnie zmęczony, ale w głębi duszy wiem, że mama robi to dla mojego dobra i chce dla mnie jak najlepiej. Cóż jestem tu po części dzięki Wam…dzięki zebraniu pieniążków na moją rehabilitację. Turnusy rehabilitacyjne nie należą do tanich jak wiecie…jest to koszt około 6300,00 złotych, ale zapewniam Was że mam tu dobrą opiekę, rzetelnych rehabilitantów i wykorzystuję czas na ćwiczenia i terapię w 100 %…Nie ma lekko. Wyjeżdżam do domu dopiero 3 lipca 2020 roku…więc cały kolejny tydzień ciężkiej pracy przede mną…Ale już się cieszę na wieść, że przyjedziemy tu z mamusią w II połowie września na kolejny turnus…gdyż dzięki temu mam szansę na dalszą aktywną rehabilitację.

Witamy wszystkich przyjaciół!
W minioną środę 20 maja 2020 odbyliśmy wizytę kontrolną u ortopedy Nikosia dr Grabali w Białymstoku… 😊
Po badaniach doktor przekazał nam dobre informacje… Implant jest stabilny a progres od ostatniej wizyty nie pogłębił się… Więc nawet rehabilitacja w warunkach domowych i zaangażowanie Nikosia podczas pandemii przynosi efekty.
Jednakże potwierdzony jest fakt kolejnej planowej operacji kręgosłupa za 3-4 lata…gdy Nikoś podrośnie… I tu kolejne wyzwanie dla rodziców…
Tymczasem musimy…dzielnie się rehabilitować i wzmacniać mięśnie oraz skupić się też na ścięgnach Achillesa…
Ciężka praca przed nami, ale z Waszym dalszym wsparciem damy radę! 
Dziś jest dla nas zdecydowanie dobry dzień. ☺️

Nowy Rok 2020 zaczął się dla Nikodema intensywnie. W pierwszych dniach stycznia Nikodem przeszedł ciężką infekcję górnych dróg oddechowych, której skutki odczuwał dość długo. Niestety panująca na zewnątrz pogoda nie wpływa zbyt pozytywnie na Nikosia biorąc pod uwagę jego zaawansowaną astmę oskrzelową, alergię oraz dysplazję oskrzeli. Dlatego też  3 lutego 2020 roku odbyliśmy kilkudniową wizytę szpitalną na Oddziale Rehabilitacji i Alergologii w  Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym w Ameryce pod Olsztynkiem, gdzie Nikodem przeszedł rozszerzoną diagnostykę i testy w kierunku astmy i alergii. Mamy nadzieję, że wyniki podpowiedzą i wskażą lekarzom pierwszego kontaktu z Hospicjum Domowego dla Dzieci, opiekującym się Nikosiem na co dzień  … właściwy kierunek działania i leczenia mający na celu polepszyć wydolność oddechową. W międzyczasie zdążyliśmy też przejść diagnostykę nefrologiczną i endokrynologiczną z powodu słabego tępa wzrostu i przybierania masy Nikodema. jednakże w tym kierunku badania muszą być znacznie rozszerzone…by postawić właściwą diagnozę i plan leczenia dziecka. Jak widzicie … mamy początek lutego a już dużo wyzwań za nami…kolejne zaś stoją nadal przed nami…Ale kto jak nie my…pomoże własnemu dziecku przez to przejść z uśmiechem na ustach….(dołączam kilka zdjęć z ostatniej wizyty).

Menu