Witamy wszystkich przyjaciół!
W minioną środę 20 maja 2020 odbyliśmy wizytę kontrolną u ortopedy Nikosia dr Grabali w Białymstoku… 😊
Po badaniach doktor przekazał nam dobre informacje… Implant jest stabilny a progres od ostatniej wizyty nie pogłębił się… Więc nawet rehabilitacja w warunkach domowych i zaangażowanie Nikosia podczas pandemii przynosi efekty.
Jednakże potwierdzony jest fakt kolejnej planowej operacji kręgosłupa za 3-4 lata…gdy Nikoś podrośnie… I tu kolejne wyzwanie dla rodziców…
Tymczasem musimy…dzielnie się rehabilitować i wzmacniać mięśnie oraz skupić się też na ścięgnach Achillesa…
Ciężka praca przed nami, ale z Waszym dalszym wsparciem damy radę! 
Dziś jest dla nas zdecydowanie dobry dzień. ☺️

Nowy Rok 2020 zaczął się dla Nikodema intensywnie. W pierwszych dniach stycznia Nikodem przeszedł ciężką infekcję górnych dróg oddechowych, której skutki odczuwał dość długo. Niestety panująca na zewnątrz pogoda nie wpływa zbyt pozytywnie na Nikosia biorąc pod uwagę jego zaawansowaną astmę oskrzelową, alergię oraz dysplazję oskrzeli. Dlatego też  3 lutego 2020 roku odbyliśmy kilkudniową wizytę szpitalną na Oddziale Rehabilitacji i Alergologii w  Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym w Ameryce pod Olsztynkiem, gdzie Nikodem przeszedł rozszerzoną diagnostykę i testy w kierunku astmy i alergii. Mamy nadzieję, że wyniki podpowiedzą i wskażą lekarzom pierwszego kontaktu z Hospicjum Domowego dla Dzieci, opiekującym się Nikosiem na co dzień  … właściwy kierunek działania i leczenia mający na celu polepszyć wydolność oddechową. W międzyczasie zdążyliśmy też przejść diagnostykę nefrologiczną i endokrynologiczną z powodu słabego tępa wzrostu i przybierania masy Nikodema. jednakże w tym kierunku badania muszą być znacznie rozszerzone…by postawić właściwą diagnozę i plan leczenia dziecka. Jak widzicie … mamy początek lutego a już dużo wyzwań za nami…kolejne zaś stoją nadal przed nami…Ale kto jak nie my…pomoże własnemu dziecku przez to przejść z uśmiechem na ustach….(dołączam kilka zdjęć z ostatniej wizyty).

Menu