W dniu 8 stycznia 2019r. Nikodem przeszedł pierwszą operację kręgosłupa w Uniwersyteckim Klinicznym Szpitalu Dziecięcym w Białymstoku.

Operacja Nikosia trwała ponad 6 godzin i niosła ze sobą ryzyko największe z największych jak utrata życia lub niedowład kończyn dolnych. Kolejne wyzwania…postawił jako jedyny w Polsce przed sobą dr Paweł Grabala – wspaniały człowiek o wielkim sercu.  Operacja była przeprowadzone z udziałem  prof. Ilkka Helenius z Finlandii –  szefem Chirurgii Kręgosłupa Dzieci i Młodzieży Uniwersytetu Medycznego w Turku. To wybitny chirurg kręgosłupa, prof. Helenius wspomógł polskich specjalistów dr Pawła Grabala oraz dr Tomasza Guszczyn swoim niezwykłym doświadczeniem i wiedzą w operacjach bardzo rzadkich, wrodzonych i ciężkich wad kręgosłupa u najmłodszych dzieci, również bardzo rzadko wykonywanych.

Trzej wybitni specjaliści pracowicie wykorzystali czas na bloku operacyjnym wykonując skomplikowane i rzadkie jak dotąd w Polsce operacje przeprowadzane dwa dni z rzędu dwójki wspaniałych dzieci w tym naszego Rycerza Nikosia.

Dziękujemy i Gratulujemy całemu zespołowi. Teraz wracamy do formy, jest to ciężki czas. Czas cierpienia, łez, bólu, rozterek i wielu pytań co będzie dalej…ale Nikodem jest dzielny i walczy jak prawdziwy wojownik. Damy radę i tym razem, wygramy kolejną bitwę i niebawem staniemy na nogi…Dzięki profesjonalizmowi operujących lekarzy uniknęliśmy paraliżu dolnej partii ciała od pasa w dół…Na tą chwilę pierwszą dobę po operacji Nikoś porusza nogami… Czeka nas długa rekonwalescencja i kosztowne dalsze leczenie…ale może być tylko lepiej. Dziękujemy Wszystkim wspierającym Nas w tym ciężkim czasie ludziom: Rodzinie, Przyjaciołom, Znajomym, Sąsiadom i Nieznajomym…którzy nas dopingowali i nadal dopingują dodając nas sił i otuchy na przetrwanie ciężkich chwil. Rodzice Nikodema.

Link do strony Chirurgia kręgosłupa na FaceBook gdzie są opisywane osiągnięcia i wykonane operacje, w tym Nikodema.

Menu